fbpx
Madalyon Kurumsal > Kurumsal Programlar > Zihin Beden Bağlantısı – Daha Mutlu ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarları

Zihin Beden Bağlantısı – Daha Mutlu ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarları

İnsan vücudundaki tüm sistemler birbirleriyle büyük bir uyum içinde çalışırlar. Sahip olduğumuz sistemlerden birindeki dengesizlik diğer tüm sistemleri etkiler. İnsan vücudunda sözü en çok geçen ve zihnin ulaşım aracı olan sinir sistemi de, beden üzerinde tahmininizden de öte bir etkiye sahiptir. Bu gerçeği biliyor olmak, zihninizle bedeniniz arasındaki mesafeyi oldukça kısaltabilir.

Ağır sorumlulukları olan kişilerin sırt ağrısı çektiğini, önemli sunumlardan önce bazı kişilerin vücudunda kızarıklıklar oluştuğunu, bazılarının da sinirlenince kaşınmaya başladığını görmüşsünüzdür. Zihniniz bedeninizi, bedeniniz de zihninizi istediği gibi etki altına alabilir.

Öyleyse bedenimiz üzerindeki egemenliğimizi ilan etmenin vakti geldi. Psikologlarımız, bu programda bedeninizle aranızdaki mesafeyi kısaltmayı, gerçekçi yaşam planları yapabilme becerinizi geliştirmeyi, zayıf duyguları, olumsuz düşünceleri ve sağlıksız davranışları kontrol edebilme becerilerinizi arttırmayı, stres ya da kaygı gibi sebeplerle gelen hastalıklardan uzak kalmanın yollarını öğretmeyi hedefliyorlar.