fbpx
Madalyon Kurumsal > Hakkımızda

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?
Madalyon markasının ilk işletmesi olan “Madalyon Psikiyatri Merkezi” 2005 yılında Ankara’da kurulmuştur. 2013 yılında İstanbul/Levent’te, 2017 yılında İstanbul/Suadiye’de şubeleri açılmıştır. Merkeze günde ortalama 750 danışan başvurmaktadır. Bir üniversite hastanesinin bilimselliği ile muayenehane konforu ve özeninin birleştiği merkezde yaklaşık olarak 100 Psikiyatrist Hekim ve Psikolog çalışmaktadır. Kurumlar, çalışanlar ve hizmet alan müşteriler, işyerinde yaşanan ruhsal problemler nedeniyle önemli maddi ve manevi kayıplar yaşamaktadır. Bu nedenle dünyada ruh sağlığının iş hayatı üzerindeki etkileri ile ilgili çalışmalar her geçen gün artmaktadır.Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, “Bedensel, ruhsal ve sosyal anlamda tam iyilik hali” olarak tanımlamaktadır. Gelişmekte olan ülkeler henüz sadece beden sağlığına yönelirken, çalışanların yoğunlukta olduğu gelişmiş ülkelerde ise ibre giderek ruh sağlığına doğru kaymaktadır. Bugün pek çok Avrupa ülkesi ve Amerika’da bu sorunların yarattığı negatif sonuçlar rakamsal olarak ölçülmektedir. Bu sonuçlar doğrultusunda yapılan kurumsal ruh sağlığı yatırımları da kendini fazlasıyla geri ödemektedir. Yatırım geri dönüş oranının bu denli yüksek olması Kurumsal Ruh Sağlığı (Corporate Mental Health) kavramına olan ilgiyi ve yatırımları hızla arttırmaktadır. İşte bu sebeple; 2014 yılında psikiyatri ve psikoloji alanındaki çalışmalara iş ve eğitim dünyasından da deneyimler katarak, “Madalyon Kurumsal – Psikoloji Odaklı Danışmanlık Merkezi” kurulmuştur.

Amacımız, kişilere ruh sağlıklarını korumak adına beceriler kazandırmak, dolayısıyla hem kişileri, hem kurumları daha mutlu, daha başarılı, daha kazançlı kılmaktır. Bunu yaparken kuruma her noktada değer katan kişilerle, insan psikolojisinin anahtarını elinde bulunduran psikiyatrist ve psikologları bir araya getirmeyi, her birine tek tek dokunarak psikoloji biliminin sunduğu çözümleri onlarla paylaşmayı hedefliyoruz. Bu amaca ulaşmak için, tamamı psikiyatrist ve psikologlardan oluşan uzman konuşmacılarımızla iş hayatındaki profesyonellere konferanslar, psikodrama programları ve çalışanların maksimum fayda sağlayacakları birebir görüşmelerle birleşen programlar hazırladık.

Kurumsal Ruh Sağlığını güçlendirerek daha mutlu işyerleri, daha mutlu çalışanlar ve daha verimli hizmet alanları yaratmak için hizmetinizdeyiz.

NELER YAPIYORUZ?

Madalyon Kurumsal olarak kurumlara psikoloji odaklı çalışmalar yapıyoruz.  Çıkış noktamız; çalışanlarda farklı nedenlerle ve sıklıkla ortaya çıkan psikolojik sorunların kişinin iş ve yaşam kalitesini ve dolayısıyla performansını doğrudan etkilemesi oldu. Kişilerin ruh sağlıklarının, çevreleriyle kurdukları ilişkileri,  almaları gereken önemli kararları ve en önemlisi yaşamdan aldıkları doyumu etkiliyor olması bizi harekete geçirdi.

Klasik mesleki eğitimlerin ve sadece kurum verimliliğine odaklanan yaklaşımların aksine bizler, kurumlarınızda çalışan herkesin psikolojisini ayrı ayrı önemsiyoruz. Psikolojik alt yapınızı oluşturan farklılıkları önemsiyor, bireylerin kendi yaşam hikayelerinden yola çıkarak kendi motivasyon hikayelerini yazmalarına yardımcı oluyoruz. Psikolojik gerilimlerini içine atmak zorunda hisseden ve sorumlulukları nedeniyle kendini dinlemeye zaman ayıramayan modern insanın, kendi kendinin terapisini yapabilmesi için yol gösteriyoruz.

NASIL YAPIYORUZ?

Kurumunuza her noktada değer katan çalışanlarla, insan psikolojisinin anahtarını elinde bulunduran psikologları bir araya getiriyoruz.

İçerilerimizin tamamı psikiyatrist ve psikologlardan oluşan danışmanlarımız tarafından oluşturuluyor. Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin klinik tecrübesi ile birleştirdiğimiz akademik çalışmalar ve kurumsal deneyimimiz sonucunda hazırladığımız içeriklerin tümü interaktif şekilde gerçekleşiyor. Konuşmacılarımızın gerekli ölçüde aktivite veya çeşitli formlar üzerinde yaptığı uygulamalar, konusunda deneyimli psikologlarımız tarafından gerçekleştiriliyor.

Sunumlarımız birkaç saatten 2 güne kadar değişik süre ve formatlarda veriliyor.
Gurup çalışmalarına ek olarak çalışanların maksimum fayda sağlayacakları psikolog eşliğinde birebir takip görüşmeleri de yapıyoruz. Bu görüşmelerde sınıf içi çalışmalarda öğretilen kendine yardım becerilerinin kişisel örnekler ile pekiştirilmesini hedefliyor ve kişinin daha çok desteğe ihtiyacı olduğu belirlenirse profesyonel olarak yönlendirme yapıyoruz.

FARKIMIZ NE?

Madalyon Kurumsal olarak en önemli farkımız alanında tecrübeli psikolog ve psikiyatrist kadromuz ve kurumsal tecrübemiz olarak öne çıkmaktadır. Madalyon Kurumsal, Madalyon Psikiyatri Merkezi ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Madalyon Psikiyatri Merkezi 2005 yılında Ankara’da kurulan, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve SGK anlaşmalı ilk Psikiyatri Merkezidir.

Halen Ankara ve İstanbul’da yılda 250.000 danışana hizmet vermektedir. Kadrosunda 100’e yakın psikiyatrist ve psikolog bulunduran, Türkiye’nin en büyük psikiyatri merkezidir.

Madalyon Kurumsal tarafından hazırlanan kuruma özel danışmanlık projeleri dünyada bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi metodundan yola çıkarak oluşturulmaktadır. Kişilerin iş ve özel hayatlarında yaşadıkları zorlukları adlandırıp bu zorluklarla ilgili kendi kendilerine uygulayabilecekleri pratik çözüm önerileri sunulmaktadır.

Madalyon Kurumsal- Psikoloji Odaklı Danışmanlık Merkezi konuşmacılarımızın tanıtım videosu için tıklayınız.