fbpx
Madalyon Kurumsal > Kurumsal Programlar > Lambadaki Cin – Psikologlardan İç Motivasyonun Sırları

Lambadaki Cin – Psikologlardan İç Motivasyonun Sırları

Motivasyon tavsiyeleri çoğu zaman işe yaramaz. Başkalarına ait hikayeleri kendimiz için uygulamaya çalışır ancak başarılı olamadıkça yine kendimizi suçlarız. “Plan yapın, hedef koyun, harekete geçin” gibi spot cümleler sizi sadece o an için hareketlendirir, fakat devamını getirmek zordur. Adım atmak, sokağa çıkmak, işe gitmek, yemek yapmak, yenilik yapmak, yaratıcı olmak, raporu tamamlamak, hedef tutturmak, cesaret etmek… Bazen ne kadar da zordur.

Motivasyon neden düşer? Çok basit olduğu söylenen motivasyon teknikleri neden sizin işinize yaramaz? Kendinizi harekete geçirmek ve en önemlisi kendinizi gerçekleştirmek için ne yapmanız gerekir? Sizi gerçekten ne motive ediyor?

Araştırmalar, dışarıdan gelen motivasyon kaynaklarının kısa süreli etki ettiğini göstermektedir. Motivasyonu dışarıda aramak yerine, içinize dönerek ruhunuzun sandıklarını biraz karıştırmak yeterli olabilir. Biz size dış beklentilerden özgürleşmeyi öneriyoruz. Lambanızdaki cini çıkarabilmeniz için sizi psikologlarımızla buluşmaya bekliyoruz.