fbpx
Madalyon Kurumsal > Kurumsal Programlar > Çay Ocağı Sırları – İşyerinde Negatif Ortamla Başa Çıkma

Çay Ocağı Sırları – İşyerinde Negatif Ortamla Başa Çıkma

İşyerinde çalışma arkadaşlarınızla aranızda uzun süren çekişmeler, yöneticilerinizle yaşadığınız güven problemleri ya da gerçek olup olmadığını bilmediğiniz söylentilerin işin önüne geçmesi gibi durumlar zaman zaman karşımıza çıkmaktadır.

İşyerinde hayal kırıklığı, kızgınlık ve benzeri negatif duyguların oluşmasını önlemek mümkün değildir. Herkesin zaman zaman işiyle ve çalıştığı işyeriyle ilgili olumsuz duygular beslemek için nedenleri olabilir. Ancak, olumsuzluk kişisel veya kurumsal bir rutin haline geldiğinde performansı doğrudan etkilemektedir. İşyeri atmosferini olumsuz yönde etkileyecek kişileri anlamak ve onlarla etkin bir şekilde baş edebilmek bizim negatif ortamlarla başa çıkmamız için atılacak ilk adımdır. Ayrıca durum ve tutumlara ait işaretleri erken teşhis edebilmek, anlamak ve olumlu yönde değiştirmek, hem kişisel verimliliği hem de işyeri verimliliğini doğrudan etkilemektedir.

Bu programda kişileri ve karar mekanizmalarını etkileyen süreçler göz önünde bulundurularak, hem bireysel hem de kurumsal boyutta öğrenme ve beceri geliştirilmesi hedeflendi.

“İş değil beni insan yoruyor insan!” diye şikâyet ederek kapı önünde sigara içenlerden misiniz? Gelin bizim de bir çayımızı için!