fbpx
Madalyon Kurumsal > Kurumsal Programlar > An ve Farkındalık (Mindfulness) – Psikologlardan Çözüm ve Teknikler

An ve Farkındalık (Mindfulness) – Psikologlardan Çözüm ve Teknikler

An ve Farkındalık ( Minfulness)

Aynı anda bir sürü işle meşgul olmak zorunda olan zihnimiz, unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu ve dikkat eksikliği yaşıyor. Bu yüzden bir sürü işi tamamlamadan bırakıyor, üstelik kendimizi suçlu hissediyoruz.

Kaygı, öfke gibi çok insani duygularımızı bastırmak zorunda kalıyor, bu yüzden ilişkilerimizde tahammülsüzleşiyoruz. Eskisinden daha çok kızıyor; ancak eskisinden daha çok susuyoruz. Bunlar modern insanın en büyük sorunları. Bu programımızda, yaşam koşullarının bizi zorladığı durumlarla, ‘farkındalık’ egzersizleri ile nasıl baş edeceğimizi konuşacağız. İçinde olduğumuz an’ları daha verimli, daha keyifli ve daha anlamlı yaşamayı öğrenmek için ‘farkındalık’ ve ‘meditasyon’ öğretilerini bilimsel çalışmalar ışığında inceleyerek yeni pratikler geliştireceğiz.

Öfke, endişe, stres gibi duygularla, otomatik olumsuz düşüncelerle, dikkat ve konsantrasyon sorunlarıyla baş etme becerilerimizi geliştirecek; ağrı-acı gibi bedensel olumsuz semptomları azaltacak ve yaşam sevincimizde artış sağlayacak çalışmalar yapacağız.