fbpx
Madalyon Kurumsal > Ürünler > Tamamlanan Eğitimler > Madalyon Kurumsal Online Açık Eğitimler
MADALYON KURUMSAL ONLİNE AÇIK EĞİTİMLER

Madalyon Kurumsal Online Açık Eğitimler

KAYDOL
Eğitim Tarih

30-05-2020

Sertifika

Yok

Kontenjan

24

Eğitim Süresi

1 Saat

Eğitim Yeri

Online

Eğitmen

Dr. Mustafa Tatlı

Salgın sürecinin olumsuz etkileri, yaşanan belirsizlik ve sosyal izolasyon süreci  toplum üzerinde maalesef psikolojik, sosyolojik ve ekonomik tahribatlar yapıyor.

Psikolojik etkiler genellikle toplumun büyük bir çoğunluğunda kaygı, panik, depresif durum ve sosyal fobi olarak kendini gösteriyor.

Madalyon Kurumsal  olarak salgın’ın yarattığı psikolojik etkileri tanıma ve baş etme sürecini webinar eğitimlerimizle destekliyoruz.

Halka açık eğitimlerimiz ‘’Skype’’ üzerinden gerçekleşecektir.

Eğitmen : Dr. Mustafa Tatlı

 

ONLINE EĞİTİM TAKVİMİ

Kaygılıyım. Eyvah! Psikolojim mi bozuldu?

“Anormal durumlarda anormal tepki vermek normaldir” diyor Viktor Frankl. 2 aydır bütün dünyada hayat normal akışının dışında, bir belirsizliğe akıyor. Hepimiz ellerimizi daha fazla yıkıyor, bir yere dokunurken elli defa düşünüyoruz. Bazen kalbimiz hızlı çarpıyor, nefesimiz daralıyor hasta mı olduk diye korkmaya başlıyoruz. Korktukça daha çok nefesimiz daralıyor, kalbimiz daha da hızlı çarpıyor. Eyvah! Psikolojimiz mi bozuluyor?

Kaygı duygusunun işlevsel boyutu ve hastalık boyutu üzerine biraz sohbet edelim mi?

Mutsuzum Acaba Depresyonda mıyım?

‘Depresyon’ terimi gündelik hayatta en çok kullanılan tıp terimlerinden biridir, bu sebepledir ki; bir çok yanlış anlaşılma ve yanlış inanışın konusu olmuştur. Hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde ağzından : ‘ Bu aralar depresyondayım’ cümlesini duymak kuvvetle muhtemeldir. Hele ki salgın sürecinin yarattığı eve kapanma ve sosyal izolasyon durumunda hepimiz biraz daha keyifsiz hissediyoruz. Peki acaba her üzgün hissetme hali, her keyifsizlik, depresyon mudur? Depresyon nedir? Ne değildir? Nasıl tedavi edilir?

Bu soruların cevaplarına beraber bakalım mı?

Yıllar Süren bir Sosyal İzolasyon: Sosyal Fobi

2 aydır bütün dünya eve kapandı, nadir de olsa dışarı çıktığımız zamanlarda ise belirli sosyal mesafe içerisinde ilişki kuruyoruz. 2 aylık bu durum bile bu kadar yorucuyken sosyal izolasyon ve sosyal mesafe halinin yıllarca sürdüğünü düşünün… Sosyal izolasyonun hastalık boyutu, sosyal fobinin nedenleri ve başa çıkma yöntemleri ile ilgili biraz sohbet edelim mi?

Eğitim Koordinatörü:

Özgür Alan

03124666616

*NOT: 3 eğitime kayıt olmak için bu eğitimi 3 kez satın alabilirsiniz. Yada 03124666616 telefon numaramızı arayarak da ödemeler hakkında ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz. 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Madalyon Kurumsal Online Açık Eğitimler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir