fbpx
Madalyon Kurumsal > Dergiler > KURSAD 1. SAYI

KURSAD 1. SAYI

Madalyon 28 Mart, 2020

Sonbaharın Sarı Işığı Üzerimize Düşerken…

Sonbahar genellikle kızarmış yaprakların, yazın kavurucu sıcağından sonra hafifçe serinleyen limonata gibi bir havanın, arada bizi ıslatan yağmurların, biraz hüznün, biraz yeni başlangıçların getirdiği heyecanın ve okulların da açılmasıyla birlikte şehirde tatlı bir telaşın hâkim olduğu bir mevsimdir.

Biz de sonbaharın enerjisiyle birlikte bu sene kurduğumuz “Kurumsal Ruh Sağlığı Derneği”nin heyecanına kaptırdık kendimizi, içimiz kıpır kıpır. Bu heyecanımızın sebebini sorarsanız; size tüm dünyada yaygınlaşan “Kurumsal Ruh Sağlığı” kavramını ülkemizde akademik ve klinik temeli son derece sağlam bir kadro ile kurumlara, ruh sağlığı profesyonellerine, yöneticilere ve İK uzmanlarına tanıtma imkânımızın somut hale gelmesi diye cevap verebilirim.

Derneğin ilk faaliyeti olarak geniş bir kitleye ulaşmayı hedefledik ve “Kurumsal Ruh Sağlığı Dergisi”nin ilk sayısını sizlerle buluşturduk. İlk sayımızda işlediğimiz konulardan bazıları kurumsal ruh sağlığı kavramı, ruhsal rahatsızlıklar ve kurumsal hayat ilişkisi, iş hayatında duygu yönetimi ve damgalanma faktörü oldu.

Alanında ileri gelen profesyoneller ile yaptığımız röportajları ise keyifle okuyacağınızı ümit ediyoruz. İlk sayımızın 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’nü kutlayacağımız Ekim ayına denk gelmesi ise bizler için çok hoş bir tesadüf oldu. Sonraki sayılar için de şimdiden bazı sürprizler hazırladık.

Yeni bir mevsimin heyecanını yaşarken sizlerle tekrar buluşmak dileğiyle, Sağlıcakla Kalın!

Deniz Dağyaran / Yayın Direktörü

Kursad 1. Sayımızın Tamamı.