fbpx
Madalyon Kurumsal > Eğitmenler > Ekin Özaksoy
ekin-ozaksoy Psikolog

Ekin Özaksoy

Eğitim:

  • Lisans: Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü, 2010
  • Yüksek Lisans: Okan Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Anabilim Dalı, Psikoloji Uzmanlığı (Klinik Sağlık Psikolojisi), 2013

Biyografi:

Lisans ve yüksek lisans eğitimini TÜBİTAK bursu ile tamamlamıştır. Meslek hayatına bir anaokulunda bireysel danışmanlık, aile görüşmeleri ve çalışan eğitimleri yaparak başladı. Daha sonra sığınmacı ve göçmenlerle, kronik hastalığı olan bireylerle ve yakınlarıyla çalışmış, bazı şirketlerin çalışana destek birimlerinde bulunmuştur. Çalışma hayatı boyunca; bilimsel toplantılara sözel bildiriler ile katılmış, panel konuşmacısı olarak yer almıştır ve toplumsal travmalarda gönüllü alan çalışmalarına katılmıştır. Türk Psikologlar Derneği ve Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği üyesidir.

Deneyimsel Oyun Terapisi, Şema Terapi, EMDR, Denver Gelişimsel Tarama Testi, Moxo Dikkat Testi, Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği -IV (WİSC-4), Nöropsikolojik Test Bataryası, Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası, Bilişsel Davranışçı Terapi, Travma Psikolojisi, Mültecilerde Psikolojik Sağlık ve Destek, Tematik Algı Testi uygulamaları yapmaktadır.