fbpx
Madalyon Kurumsal > Eğitmenler > Dr. Gülseren Budayıcıoğlu
Psikiyatrist

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Eğitim

Lise: TED Ankara Koleji
Üniversite: Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Uzmanlık:  Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Psikiyatri Uzmanlık Eğitimi


Tıp öğrenimi sırasında, önce TRT Ankara Radyosu’nda, daha sonra da TRT televizyonunda 5 yıl boyunca kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak meslek yaşamına devam etti. Bu dönemde bir yıl süreyle, Hacettepe Üniversitesi ve TRT’nin iş birliği ile hazırlanan ve TRT Televizyonlarından canlı olarak yayınlanan, “İnsan ve Dünyası” adlı sağlık ve eğitim programlarında, yapımcı ve sunucu olarak görev aldı.

1982 yılında Üniversite’den ayrıldı. 2005 yılına kadar, Ankara’da serbest hekim olarak çalıştı. 2004 yılında, farklı tanı gruplarından hastalarıyla görüşmelerini bire bir kaleme alarak Remzi Kitabevi tarafından yayınlanan “Madalyonun İçi” adlı kitabı yazdı.

07.03.2005 tarihinde en büyük hayalini gerçekleştirerek, kişilerin sosyal güvencelerini kullanarak başvurabileceği, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezi olan Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni kurdu.

2013 yılında, Madalyon Psikiyatri Merkezi İstanbul Levent Şubesi’ni, 2017 yılında Madalyon Psikiyatri Merkezi Suadiye Şubesi’ni kurdu.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, halen ülkemizin en büyük özel psikiyatri merkezi olma özelliğini koruyan Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin başkanı olarak meslek yaşantısını sürdürürken, bir yandan da hastaları ile yaptığı görüşmeleri anlatan, psikiyatriyi kuramsal olmaktan çıkarıp pratik yaşam içinde kitlelere sunan kitaplar yazmaya ve Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Danışmanlık Merkezi için program içeriklerine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Kitapları:

  • Madalyonun İçi, Remzi Kitabevi, 2004
  • Günahın Üç Rengi, Remzi Kitabevi, 2008
  • Hayata Dön, Remzi Kitabevi, 2011
  • Kral Kaybederse, Remzi Kitabevi, 2014
  • Camdaki Kız, Doğan Kitap, 2019