fbpx
Madalyon Kurumsal > Kurumsal Programlar > Kim, Kiminle, Nerede, Nasıl? – Sosyal Medya ve Internet Bağımlılığı

Kim, Kiminle, Nerede, Nasıl? – Sosyal Medya ve Internet Bağımlılığı

Eskiden yaşamımızın içinde internet varken, bir de baktık ki yaşam internetin içine girmiş. Sosyal ilişkiler, alışveriş, iş dünyası, sanat, müzik ve daha bir çok şey internetin içinde ve bu sanal dünyayı inkâr etmek artık imkânsız.

Peki içinden çıkmaya pek de hevesli olmadığımız bu dünya ne zaman ve ne şekilde bize zarar vermeye başlar? Sosyal kıyaslamanın artması, yüz yüze iletişimin azalması, diğerlerinin dünyasına olan merakımız, kişiliğimize nasıl bir zarar veriyor? İçinde olduğumuz sosyal medya bizi asosyal hale getirip ruhumuzu ele geçirmeden önce nasıl önlemler alabiliriz? Her sabah uyandığımızda, bize ait ve çok değerli olan 24 saat ile güne başlıyoruz. Bu değerli zaman diliminde sosyal medyayı ve interneti nasıl kullandığımız çok önemli. Bu nedenle, psikologların üzerinde çalıştığı yeni başlıklardan birisi; İnternet Bağımlılığı…

Gelin, internet bağımlılığının psikolojisini bir de psikologlarımızdan dinleyin. Bağımlılığınızın altında sinsice saklanan duygusal sebepleri keşfedin. Birkaç düşünce oyunuyla alışkanlıklarınızı değiştirin.