fbpx
Madalyon Kurumsal > Kurumsal Programlar > Artiz Kahvesi – Hayatın Size Verdiği Role Psikolojik Bir Bakış

Artiz Kahvesi – Hayatın Size Verdiği Role Psikolojik Bir Bakış

Hiç birimiz dünyaya boş bir beyaz sayfa olarak gelmiyoruz. O sayfanın yarısı, belki de çoğu yedi sülalemizden intikal eden genetik ve yapısal faktörlerin yanı sıra içine doğduğumuz çevrenin gereklilikleriyle dolduruluyor.

Hayat, doğduğumuz günden başlayarak her birimize farklı bir rol verir ve bizler de buna “KADER” deriz. Kimi başrol oynar, kimi figüran olur, kimi babacan patron rolündedir, kimi kıskanç koca, kimi fedakâr anneyken, kimi kurban…

İnsanlar kendisine hiç sorulmadan sırtına yüklenen bu rolün hakkını vermek uğruna kim bilir neleri göze alır? Oysa hayat kaderimizi her gün motif motif örerken, o motifleri gözyaşlarımızla ıslatsak da ondan asla vazgeçmeyiz. İnsan geçmişine söyle bir uzaktan bakabilse, bu hayatın ona verdiği rolü iyi görebilse, neler değişirdi, neler… Belki de hayat o zaman eğrisiyle doğrusuyla bizim olurdu.

Bu programda bize hiç sorulmadan sırtımıza yüklenen bu rollerin neler olduğunu, hayatımızı nasıl etkilediğini, doğrularımızı, yanlışlarımızı, mutluluğumuzu, mutsuzluğumuzu, başarı ve başarısızlıklarımızı, kısaca kaderimizi nasıl yazdığını konuşacağız. Psikiyatri, “ kişilerde farkındalık yaratarak” o sayfaya bir şeyler ekleyebilir veya çıkarabilir mi sorusuna cevap arayacağız.