fbpx
Madalyon Kurumsal > Eğitmenler > Dr. M. Evren Hoşrik
Dr. M. Evren HOŞRİK Psikolog

Dr. M. Evren Hoşrik

Eğitim

Üniversite: Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans: Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Psikoloji Bölümü
Doktora: Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Psikoloji Bölümü


2005-2007 yılları arasında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Deneysel Psikoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2011 yılında Türk Sosyal Bilimler Derneği tarafından yapılan “Genç Sosyal Bilimciler Ödülleri” yarışmasında derece verilen “Dua ve Plasebonun Siğiller Üzerindeki Etkisi” konulu tez çalışması ile yüksek lisansını tamamladı. “Çocuk Evlerindeki Ergenlerde Aşamalı Kas Gevşeme Tekniği ve EFT’nin Tanrı İmgesi, Affetme Eğilimi, Öfke ve Kaygı Kontrolü Üzerindeki Rolü” adlı tez çalışması ile doktor unvanı aldı.

2011-2012 yılları arasında Kayseri Asker Hastanesinde psikiyatri polikliniği ve kliniğinde görev yaptı. Hâlihazırda Türk Psikoloji Dergisinde “Duygu Durum Değişimlemelerinin Otobiyografik Bellek Üzerindeki Etkileri”, Türk Psikiyatri Dergisinde “Sünnet Yaşının Erken Boşalma Üzerindeki Etkisi“ ve Journal of Religion and Health’de “Therapeutic Effects of Islamic Intercessory Prayer on Warts” başlıklarıyla bilimsel makaleler yayımladı.

Aynı zamanda, ülkemizde ve İspanya’da flamenko gitar eğitimi alarak, kurucu üyesi olduğu Flamenko Ankara Derneği bünyesinde tutkunu olduğu bu müziğin icrasını ve eğitmenliği de yapmaktadır.
2014-2016 yılları arasında TRT Radyo’da psikoloji ve müzik üzerine programlar yapan Hoşrik’in, “Circumcision Age ve Premature Ejaculation (Sünnet Yaşı ve Erken Boşalma)”, “Dua Kutsal mı, Bilimsel mi?” ve “Matematiğim Pekiyi Ama Kendimi Toplayamıyorum” adlı üç kitabı vardır.

Festival filmi olarak 2015 yılında çekilen ESİLA’nın senaryosunu yazan Hoşrik, kitap ve müzik çalışmalarına devam etmektedir. Hâlihazırda, Çocuk Evlerinde devlet koruması ve bakımı altındaki çocuklarla çalışmaktadır.