fbpx
Madalyon Kurumsal > Eğitmenler > Deniz Dağyaran
Psk. Deniz DAĞYARAN Klinik Psikolog

Deniz Dağyaran

Eğitim

Lise: Robert Kolej
Üniversite: Tufts Üniversitesi, Boston, ABD, Klinik Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans:  Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikoloji Bölümü


Yüksek Lisans stajı kapsamında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Liyezon Psikiyatrisi bölümünde, Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde ve Mor Çatı Kadın Sığınağında çalışmış ve süpervizyon eşliğinde hasta görmüştür. Yoğun bir klinik eğitimden geçtiği Bilgi Üniversitesi’nden 2007 yılında mezun olmuştur.  Ardından özel bir merkezde ergenlik döneminde danışanlarla çalıştıktan sonra Çapa Tıp Fakültesi Liyezon Psikiyatrisinde bir yıl stajyer psikolog olarak görev yapmıştır.

Günümüzde en etkin terapi metodu olan Bilişsel Davranışçı Terapi’yi öğrenme hevesi ile 2010 – 2011 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen Bilişsel Davranışçı terapisti Dr. Emel Stroup’un asistanlığını yapmış ve Bilişsel Davranışçı Terapiyi öğrenmiştir. 2011’de 13. Dünya Psikonkoloji Kongresinde sunmak üzere Dr. Stroup ile “Kanser hastalığı ve Bilişsel Davranışçı Terapi” üzerine workshop düzenlemiş ve sunmuştur. Dünyaca ünlü psikolog Dr. Christine Padesky’nin bilişsel davranışçı uygulamaları kaleme aldığı “Mind Over Mood: Clinician’s Guide” adlı kitabın çevirisini ve çeviri editörlüğünü üstlenmiştir. Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımına ek ve tamamlayıcı olarak aldığı Şema Terapi eğitimini sunum içeriklerini zenginleştirip derinleştirmek için de kullanmaktadır.

Dr. Stroup ile çalışmalarının ardından Veritas Psikiyatri’de danışan görmeye başlamıştır. Klinik çalışmalarına ek olarak iş yerlerinde ruh sağlığı uygulamaları kapsamında eğitim hazırlığı ve sunumu yapmıştır. 2015 yılında Kurumsal Ruh Sağlığı konusundaki tecrübelerini beraberinde getirerek Madalyon Kurumsal ailesine katılmıştır.

Yoğun klinik çalışmaları, terapi tecrübesi ve Bilişsel Davranışçı terapi ile ilgili çalışmalarını birleştirerek Madalyon Kurumsal’da eğitim hazırlığı ve sunumu çalışmalarına devam etmektedir.